Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 dla klas I i II odbyła się 4 września o godz. 9.00 przy symbolicznym grobie Patrona Szkoły gen. Jakuba Jasińskiego, natomiast klasy starsze spotkały się z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Podczas tej uroczystości wprowadzono sztandar szkoły, odśpiewano hymn państwowy, a następnie głos zabrała pani dyrektor Bożena Kozak, serdecznie witając wszystkich gości, a zwłaszcza uczniów klas pierwszych. Życzyła im odnalezienia wielu źródeł inspiracji, możliwości rozwoju, pogłębiania zainteresowań i spełniania marzeń w naszej szkole. Przedstawiła również planowane na ten rok działania szkoły oraz już zrealizowane inicjatywy.

Kolejnym punktem było złożenie wiązanki kwiatów na symbolicznym grobie Patrona przez delegację młodzieży z klas wojskowych.

Następnie ksiądz Proboszcz Parafii Bożego Ciała na Kamionku, dr Dariusz Szczepaniuk, przekazał młodzieży wiele słów wsparcia na początek ich nauki w nowym roku szkolnym.

Na zakończenie spotkania uczniowie klas II i III zaprezentowali część artystyczną, w trakcie której przybliżyli nowym uczniom sylwetkę Patrona Szkoły, generała Jakuba Jasińskiego.