Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna

W sobotę 16 września uczniowie klasy 3a i 3c uczestniczyli w X Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej, zorganizowanej przez Instruktorski Krąg Pokoleń ,,Romanosy” ZHP Hufiec Warszawa – Praga, zatytułowanej ,,Szlakami Bitwy Warszawskiej 1920″. W czasie rajdu odwiedziliśmy miejsca związane z Bitwą Warszawską, nazywaną “Cudem nad Wisłą” czyli Kościół pw. Matki Boskiej Zwycięskiej na Kamionku, kamień pamiątkowy przy ul Mińskiej, Muzeum Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Dworek Milusin. Byliśmy na Polu Bitwy w Ossowie oraz na cmentarzu parafialnym w Radzyminie, gdzie uczniowie naszej szkoły złożyli kwiaty na zbiorowych mogiłach żołnierzy poległych w 1920 roku.

Oprócz zwiedzania, wspólnie zjedliśmy ciepły posiłek w warunkach polowych, a na koniec każdy z uczestników otrzymał Odznakę Turystyczno – Krajoznawczą PTTK oraz Certyfikat PTTK potwierdzający uczestnictwo w X Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej. Była to świetna lekcja historii i mile spędzony czas z seniorami harcerzami.