Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki strony Przejdź do mapy strony
Biuletyn Informacji Publicznej Logo BIP
Dane kontaktowe
  • Telefon: (22) 619 20 91/92
  • Email: lo72@eduwarszawa.pl

Konferencja ,,Kto ratuje jedno życie…” 

13 września 2023 roku uczniowie klas 3b i 4e pod opieką nauczycieli wzięli udział w konferencji “Kto ratuje jedno życie…” , poświęconej Polakom ratującym Żydów w czasie II wojny światowej.

Jednym z punktów programu było spotkanie z panią Elżbietą Ficowską, autorką książek i słuchowisk dla dzieci, oraz panem Cezarym Harasimowiczem, scenarzystą, aktorem, dramaturgiem i pisarzem.

Nasi uczniowie ze skupieniem i uwagą wysłuchali wzruszającej historii pani Elżbiety, która jako kilkumiesięczna żydowska dziewczynka została wywieziona z getta w drewnianej skrzynce ukrytej wśród cegieł.

Uczestnicy mieli również okazję wysłuchania fragmentów tworzonej przez Cezarego Harasimowicza biografii Elżbiety Ficowskiej. Szczególne wrażenie wywarł na nas opis pożegnania rodziny z dzieckiem. W czasie konferencji odbyła się również promocja książek: “Mirabelka”, “Tajemnica Iny” oraz “Filozofia zagłady”.

Spotkanie w kinie Atlantic pełne skupienia i wzruszeń było jednocześnie przygotowaniem młodzieży do uroczystości związanej z beatyfikacją rodziny Ulmów. Uroczystość ta odbędzie się w naszej szkole 21 września 2023 roku.