Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki strony Przejdź do mapy strony
Biuletyn Informacji Publicznej Logo BIP
Dane kontaktowe
  • Telefon: (22) 619 20 91/92
  • Email: lo72@eduwarszawa.pl

Dzień Edukacji Narodowej

17 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, połączona ze ślubowaniem klas pierwszych na Sztandar Szkoły. 

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej był wyjątkowy, bo obchodzony z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, która została założona w 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. 

Pani Dyrektor Bożena Kozak w swoim przemówieniu przedstawiła genezę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która była jedną z pierwszych państwowych instytucji oświatowych w Europie. Zwróciła się też do nowo przyjętych uczniów klas pierwszych, życząc im owocnego pobytu w naszym Liceum. 

Następnie odbyła się uroczysta ceremonia ślubowania na Sztandar Szkoły, po której pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe srebrne tarcze. 

Dzień Edukacji Narodowej, zwany także Dniem Nauczyciela, to święto wszystkich pracowników oświaty. Pani Dyrektor Bożena Kozak złożyła życzenia sukcesów dydaktycznych i wychowawczych wszystkim współpracownikom, a wyróżniającym się pedagogom i pracownikom administracji wręczyła nagrody Dyrektora Szkoły. 

Przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego w imieniu wszystkich uczniów złożył podziękowania nauczycielom i wychowawcom za ich trud włożony w edukację i wychowanie młodzieży, a delegowani z poszczególnych klas uczniowie wręczyli im piękne kwiaty. 

Podczas części artystycznej, uczniowie klas pierwszych zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne, podtrzymując wyjątkowy i radosny klimat tej uroczystości.