Lekcja literacka w klasie 3e z panią Mariolą Pryzwan

9 listopada licealiści z klasy 3e gościli na lekcji języka polskiego panią Mariolę Pryzwan – publicystę, autorkę wielu książek biograficznych, m.in. o Halinie Poświatowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Władysławie Broniewskim czy Annie Jantar. Pani Pryzwan, na co dzień pracująca jako bibliotekarka w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Warszawie, przeprowadziła z uczniami lekcję o swojej ulubionej poetce – Halinie Poświatowskiej i jej poezji. Opowieściom zaproszonej autorki publikacji wspomnieniowych towarzyszył pokaz zdjęć Haśki oraz ekspozycja książek – zarówno poetyckich, jak i biograficznych. Ogromne wrażenie na młodzieży wywarł odtworzony z płyty głos poetki czytającej swoje wiersze. To ciekawe i skłaniające do refleksji spotkanie z biografistką dostarczyło uczniom wiedzy na temat nieznanych faktów z życia poetki, której twórczość wciąż fascynuję i budzi emocje.