Wyjazd klas ratowniczych do Mikorzyna

W dniach 8. – 10.01. 2024 r. uczniowie klas ratowniczych uczestniczyli w szkoleniu z podstaw ratownictwa w Mikorzynie pod Koninem.

W czasie zajęć, pod czujnym okiem ratowników medycznych, mieli okazję przećwiczenia typowych procedur ratowniczych.

Zajęcia teoretyczno-praktyczne przeplatane były (symulowanymi) nagłymi wezwaniami do pacjentów. Do późnej nocy grupy ratownicze ćwiczyły noszenie na noszach, resuscytację krążeniowo-oddechową i opatrywanie urazów w trudnych warunkach atmosferycznych.

Była też symulacja wypadku masowego i ćwiczenia polegające na transporcie poszkodowanych na SOR i tam udzielaniu pomocy.

Działając na wysokim poziomie obciążenia fizycznego i psychicznego, uczniowie mieli okazję doświadczyć atmosfery pracy zespołów Ratownictwa Medycznego.