Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki strony Przejdź do mapy strony
Biuletyn Informacji Publicznej Logo BIP
Dane kontaktowe
  • Telefon: (22) 619 20 91/92
  • Email: lo72@eduwarszawa.pl

Wieszcz wciąż inspiruje

Twórczość Adama Mickiewicza pozostaje dla kolejnych pokoleń niewyczerpanym źródłem natchnień, z którego na przestrzeni wieków czerpało wielu artystów. Polski romantyk inspirował i nadal inspiruje pisarzy, malarzy, grafików, muzyków, a także współczesnych filmowców.

O tym, że inspiruje również dzisiejszych licealistów, mogliśmy przekonać się, oglądając prace plastyczne przygotowane na konkurs ogłoszony w listopadzie 2023 roku, do którego okazją stały się rocznice związane z Adamem Mickiewiczem (m.in. 200. rocznica wydania „Dziadów” cz. II, IV). Uczniowie wykonali asamblaże (kolaże 3D), inspirowane wybranymi przez siebie utworami Adama Mickiewicza. Pojawiły się w nich odwołania do „Dziadów”, „Pana Tadeusza”, „Liryków lozańskich”, „Ballad i romansów” czy „Sonetów krymskich”.

10 stycznia 2024 roku uroczystego wręczenia dyplomów oraz nagród dokonała Pani Dyrektor, Bożena Kozak. Wyróżnione zostały prace kilku uczniów: Alicji Antolak z kl. 4d, Teresy Bąk z kl. 2e, Salmy Cano Dominguez z kl. 2e, Mykoli Matsiuty z kl. 3e oraz Aleksandry Wojas z kl. 3e.

Żeby przekonać się, że wieszcz naprawdę inspiruje, zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych asamblaży, które prezentowane są w bibliotece szkolnej. Autorom serdecznie gratulujemy!