Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki strony Przejdź do mapy strony
Biuletyn Informacji Publicznej Logo BIP
Dane kontaktowe
  • Telefon: (22) 619 20 91/92
  • Email: lo72@eduwarszawa.pl

Czytaj i wejdź do gry!

Uczniowie LXXII LO odnieśli sukces w ogólnopolskim konkursie „Czytaj i wejdź do gry!” organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Małgorzata Rudajko z kl. 2c zajęła II miejsce, natomiast Hubert Wysocki i Dawid Sedrakian – miejsce piąte.

Konkurs promował aktywność fizyczną i czytanie. Obie formy spędzania wolnego czasu poszerzają bowiem sprawność intelektualną, pobudzają kreatywność oraz skutecznie redukują poziom stresu.

Na wykonanych przez siebie fotografiach uczestnicy konkursu pokazali, jak łączą emocje sportowe z pasją do czytania. Przygotowali również opisy do zdjęć.

Nasi licealiści wygrali bilety na mecze – finałowy i półfinałowy Pucharu Polski w siatkówce mężczyzn na TAURON Arenie Kraków oraz pakiet gadżetów NPRCz 2.0. 

W dniach 2 i 3 marca znaleźli się wśród 14 tysięcy widzów, którzy przeżywali emocje sportowe i kibicowali zawodnikom PlusLiga. Przerwy zaś spędzali w czytelniczej strefie NPRCz 2.0 na wygodnych leżakach wśród półek pełnych książek, gdzie wzięli udział w literackich i twórczych wyzwaniach. Uczniowie byli zaangażowani nie tylko w dopingowanie siatkarzy, ale również w promocję czytelnictwa.

Gratulujemy!