Wyjście do Cerkwi

W dniach 11 – 12 marca w ramach realizacji założeń innowacji pedagogicznej (Różne Oblicza Geografii) realizowanej w klasach o profilu europejskim,  klasy 2b i 2e pod opieką nauczycieli wzięły udział w wyjściu edukacyjnym do Cerkwi Praskiej (Katedry Metropolitalnej Św. Marii Magdaleny). Uczniowie zapoznali się z historią cerkwi oraz z zaciekawieniem wysłuchali informacji na temat różnic pomiędzy Kościołem Katolickim a Kościołem Prawosławnym.  Lekcja w terenie okazała się na tyle interesująca, że niektórzy uczniowie wyrazili chęć dalszego poszerzania swojej wiedzy na temat różnic kulturowych pomiędzy różnymi wyznaniami religijnymi.