Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki strony Przejdź do mapy strony
Biuletyn Informacji Publicznej Logo BIP
Dane kontaktowe
  • Telefon: (22) 619 20 91/92
  • Email: lo72@eduwarszawa.pl

Akcja „Żonkile”

19 kwietnia po raz kolejny, nasza szkoła, wzięła udział  w akcji „Żonkile”, organizowanej przez Muzeum Żydów Polskich „Polin”.

Akcja upamiętnia kolejne rocznice powstania w getcie warszawskim, które wybuchło 19 kwietnia 1943 roku. Zorganizowane było przez Żydowską Organizację Bojową i Żydowski Związek Wojskowy. Celem akcji „Żonkile” jest propagowanie wiedzy na temat powstania w getcie warszawskim. Żonkil jako symbol akcji związany jest z Markiem Edelmanem, jednym z przywódców powstania. Co roku, właśnie 19 kwietnia, w rocznicę powstania w getcie, otrzymywał od anonimowej osoby, bukiet żonkili.  W ramach akcji uczniowie naszej szkoły przygotowali wystawę poświęconą powstaniu w getcie oraz wykonali papierowe żonkile.