I Wiosenny Turniej Badmintona

W dniu 22.04. odbyła się pierwsza edycja Wiosennego Turnieju Badmintona dla uczniów naszej Szkoły.

W zawodach udział wzięło 35 osób, bez podziału na kategorie wiekowe i płeć. Brazylijski system rozgrywek pozwolił poczuć zmęczenie również przy bardziej amatorskim poziomie rywalizacji.

Po eliminacjach w wylosowanych grupach do finałów awansowało sześcioro zawodników- 4 chłopców i 2 dziewczynki. Turniej finałowy, rozgrywany w systemie „każdy z każdym”, okazał się prawie dwugodzinnym spektaklem naprawdę dobrego badmintona, a wyniki rywalizacji może nawet nieco zaskoczyły najsprawniejszych sportowców z naszego szkolnego podwórka. Okazało się, że ta super techniczna gra, nie ma aż tak wiele wspólnego z plażową kometką, jakby się wydawać mogło,  a umiejętności techniczne i taktyczne przełożyły się na końcowy wynik zawodów.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce:                   Zuzanna Zaporska, klasa Ia

II miejsce:                  Tomasz Jastrzębski, klasa IIIc

III miejsce:                 Magdalena Wójcik, klasa IId

Zwycięzcy zostali nagrodzeni talonami do sklepu sportowego, a wszyscy zawodnicy otrzymali regeneracyjne słodkości i wodę. Sponsorem imprezy była Rada Rodziców. Dziękujemy!

Zapraszamy za rok!

Zespół WF