Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki strony Przejdź do mapy strony
Biuletyn Informacji Publicznej Logo BIP
Dane kontaktowe
  • Telefon: (22) 619 20 91/92
  • Email: lo72@eduwarszawa.pl

Wycieczka na Mazury 

W dniach 24-26.04. klasy 2e i 1b wybrały się na trzydniową wycieczkę na Mazury.

Pierwszy dzień zaczęliśmy od zwiedzania Wilczego Szańca –  miasteczka bunkrów otoczonych lasem, jeziorami i bagnami – największej i najbardziej rozpoznawalnej polowej kwatery dowodzenia Adolfa Hitlera, w której spędził on w sumie 800 dni. Tu także miał miejsce jeden z wielu zamachów na życie Hitlera – przeprowadzony przez Clausa von Stauffenberga w lipcu 1944 roku.

Następnie udaliśmy się do Mamerek, gdzie zwiedziliśmy zespół bunkrów mieszczących Kwaterę Główną Niemieckich Wojsk Lądowych (1941-45). W tamtejszym muzeum obejrzeliśmy m. in. wystawę poświęconą Bursztynowej Komnacie oraz jej replikę, jak również replikę okrętu U-Boot, oraz wspięliśmy się na wysoką na 38 metrów wieżę widokową, ze szczytu której rozpościera się widok na jezioro Mamry.

Zobaczyliśmy też wyjątkowy obiekt hydrologiczny – śluzę w Leśniewie Górnym, jedną z planowanego systemu śluz, który miał miał łączyć ze sobą Wielkie Jeziora Mazurskie z Morzem Bałtyckim.

Resztę czasu spędziliśmy w pięknym ośrodku pod Giżyckiem, gdzie mieliśmy czas wypełniony różnorodnymi atrakcjami pod opieką animatorów.

Największą atrakcją była wyprawa kajakowa po jeziorze Tajty.

 Wyjeżdżając, zwiedziliśmy Twierdzę Boyen w Giżycku – fort artyleryjski otoczony  murem ze strzelnicami o długości 2303 m., Wieżę Ciśnień z widokiem na jezioro Niegocin i port w Giżycku.

Wycieczka była bardzo udana, połączyła bardzo ciekawą lekcję historii z aktywnym wypoczynkiem i była doskonałą okazją do integracji.