Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla uczniów klas IV

W dniu 26 kwietnia 2024 r.  odbyła się w naszej szkole uroczystość zakończenia roku dla uczniów klas IV.

Pani Dyrektor Bożena Kozak powitała serdecznie Grono Pedagogiczne, Rodziców oraz uczniów klas IV. Dokonała podsumowania wyników w nauce i skierowała do abiturientów wiele ciepłych słów pełnych refleksji na temat wspólnie spędzonych lat. Zaznaczyła, że uczniowie na trwałe zapisali się na kartach historii szkoły, czy to dzięki sukcesom naukowym, sportowym, artystycznym, czy pracy społecznej. Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Rodziców Pan Andrzej Miziak, który przekazał wychowawcom i nauczycielom wyrazy uznania za trud i zaangażowanie włożone w pracę dydaktyczną i wychowawczą z młodzieżą. W imieniu tegorocznych maturzystów głos zabrali również Marta Piotrowska z klasy IV a oraz  Maciej Gawryś z klasy IV d, którzy podziękowali dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za przekazaną wiedzę i serce oraz wręczyli im piękne kwiaty. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Alicja Żentkowska, uczennica klasy 3d, pożegnała swoich starszych kolegów w imieniu całej społeczności uczniowskiej. Przyszli maturzyści otrzymali od młodszych kolegów pamiątkowe Tarcze Szkoły oraz ,,szczęśliwe długopisy” z dedykacją. Ważnym punktem uroczystości było uhonorowanie uczniów wyróżniających się w nauce, sporcie, pracy na rzecz szkoły, wolontariacie czy działalności artystycznej, dyplomami i nagrodami. Wręczono również nagrodę w Konkursie Poezji i Piosenki Obcojęzycznej. Rodzice uczniów klas czwartych szczególnie zaangażowani we współpracę ze szkołą otrzymali listy gratulacyjne oraz podziękowania. Uroczystość zakończył krótki występ Szkolnego Zespołu Wokalnego oraz piosenka w wykonaniu Marty Noszczyńskiej z kl. Ia – laureatki Konkursu Piosenki i Poezji Obcojęzycznej. Następnie uczniowie klas IV spotkali się jeszcze z wychowawcami na ostatniej już lekcji wychowawczej i odebrali świadectwa ukończenia szkoły.

Teraz już tylko matura… Życzymy Wam, aby zgromadzona przez lata wiedza i doświadczenie zaowocowały jak najlepszymi wynikami na egzaminie maturalnym. Życzymy wiary w siebie i własne umiejętności. Niech drzwi do dorosłości stoją przed Wami otworem, a dalsze wybory życiowe zwieńczone będą sukcesami.