Na Targach Książki i Mediów VIVELO

W dniach 16 – 19 maja na PGE Narodowym odbywały się Targi Książki i Mediów VIVELO 2024. Przestrzeń największego stadionu w kraju wypełniły stoiska wystawiennicze, strefy tematyczne i wydarzenia towarzyszące. W ramach targów odbyły się liczne panele dyskusyjne, wykłady oraz warsztaty, które pozwoliły uczestnikom zagłębić się w tematykę związaną z literaturą, mediami oraz najnowszymi technologiami.

17 maja uczniowie klasy 3e uczestniczyli w panelu dyskusyjnym „O WARTOŚCIOWEJ KSIĄŻCE DLA MŁODZIEŻY – Jestem inny – jak odnaleźć się w świecie”. Gośćmi spotkania były panie: Beata Domańska, psycholog i psychoterapeutka, Weronika Szelągiewicz, filolog, nauczycielka i pisarka oraz Agnieszka Kulbat, pisarka, autorka książek dla młodzieży. Spotkanie prowadziła Agnieszka Trzeszkowska-Bereza z Wydawnictwa „Mięta”. Panie rozmawiały m.in. o tym:  Czy mądra i wartościowa książka dla młodzieży jest możliwa? Jak trafić do młodego czytelnika i nie zrobić mu krzywdy? Na koniec również słuchacze mogli zadawać pytania i wziąć udział w dyskusji.

Książkę Agnieszki Kulbat „Bujda” z jej dedykacją mamy już w bibliotece! Zapraszamy więc do wypożyczania.