Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki strony Przejdź do mapy strony
Biuletyn Informacji Publicznej Logo BIP
Dane kontaktowe
  • Telefon: (22) 619 20 91/92
  • Email: lo72@eduwarszawa.pl

Święto ulicy Skaryszewskiej

W sobotę, 8 czerwca, uczniowie naszej szkoły brali udział w 12. edycji Święta ulicy Skaryszewskiej, które w tym roku odbywało się pod hasłem „Dzieciaki Kamionka”.  Wydarzenie dla mieszkańców tej części Pragi-Południe, skierowane jest do rodzin z dziećmi i seniorów. Święto, jak co roku, realizowane było przez Fundację Sceny Lubelskiej 30/32 oraz  Klub Sąsiada Skaryszewska reprezentowany przez Panią Różę Karwecką. 

Atrakcje Festynu przygotowane były w trzech miejscach: w Klubie Sąsiada Skaryszewska (ul. Skaryszewska 10/1), w Saskiej Szkole Realna (ul. Skaryszewska 7) oraz na skwerze u zbiegu ulic: Skaryszewska i Lubelska. To właśnie przy skwerze odbywały się występy artystyczne, warsztaty i wystawy, m. in. biżuterii, linorytu czy papier mâché.

Klasa ratownicza 1d zorganizowała pokaz pierwszej pomocy, a nasze uczennice -wolontariuszki malowały dzieciom buzie oraz robiły bransoletki z kolorowych koralików. Na scenie Festynu wystąpili nasi uczniowie, prezentując swoje umiejętności wokalne i teatralne:  chór pod kierunkiem Pani Marii Popławskiej – Staniszewskiej oraz teatr PARADOX we fragmentach sztuki W. Szekspira, „Sen nocy letniej”.  Festyn był również świetną okazją do międzypokoleniowych spotkań i rozmów z seniorami z Klubu Sąsiada Skaryszewska.