Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki strony Przejdź do mapy strony
Biuletyn Informacji Publicznej Logo BIP
Dane kontaktowe
  • Telefon: (22) 277 73 43
  • Email: lo72@eduwarszawa.pl

CZYTANIE? Lubię to!

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 uczniowie LXXII LO zrealizowali projekt „Czytanie? Lubię to!”.

W I półroczu roku szkolnego 2025/2026 na lekcjach języka polskiego prezentowali książki wybrane spośród zakupionych do biblioteki w ramach NPRCz. Omawiali ich problematykę i zachęcali do przeczytania.

W II półroczu grupa chętnych realizowała filmy o czytaniu. Przeprowadzono wywiady, podczas, których nauczyciele i uczniowie odpowiadali na pytania: Czy lubisz czytać książki? Jakie książki czytasz? Co zyskujesz dzięki czytaniu?

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację projektu.

Dwa filmy poniżej.

Zapraszamy do ich obejrzenia.

https://www.canva.com/design/DAHNAiF3nH4/MgrcguuoJX6Me8M-C4YnQQ/watch?utm_content=DAHNAiF3nH4&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=uniquelinks&utlId=hfe4cffd3ca

https://www.canva.com/design/DAHNAqSeWh8/7bVjlLw5afl09kgq7awAoQ/watch?utm_content=DAHNAqSeWh8&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=uniquelinks&utlId=he06621a2a4