CZYTANIE? Lubię to!
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 uczniowie LXXII LO zrealizowali projekt „Czytanie? Lubię to!”.
W I półroczu roku szkolnego 2025/2026 na lekcjach języka polskiego prezentowali książki wybrane spośród zakupionych do biblioteki w ramach NPRCz. Omawiali ich problematykę i zachęcali do przeczytania.
W II półroczu grupa chętnych realizowała filmy o czytaniu. Przeprowadzono wywiady, podczas, których nauczyciele i uczniowie odpowiadali na pytania: Czy lubisz czytać książki? Jakie książki czytasz? Co zyskujesz dzięki czytaniu?
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację projektu.
Dwa filmy poniżej.
Zapraszamy do ich obejrzenia.


