Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to święto upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1773 roku.

14 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z tej okazji, podczas której uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły oraz otrzymali pamiątkowe tarcze.

Pani dyrektor Bożena Kozak skierowała do świętujących tego dnia nauczycieli życzenia wielu sukcesów dydaktycznych i wychowawczych oraz satysfakcji z realizacji wyznaczonych celów i zamierzeń, a szczególnie wyróżniającym się pedagogom i pracownikom administracji wręczyła nagrody Dyrektora Szkoły.

Przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego w imieniu całej społeczności uczniowskiej złożył wszystkim pracownikom szkoły podziękowanie za ich trud włożony w edukację i wychowanie młodzieży, a delegacja młodzieży wręczyła im piękne kwiaty.

Podczas uroczystości uczniowie klas czwartych przekazali sztandar szkoły swoim młodszym kolegom.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klas pierwszych, prezentując swoje umiejętności wokalne i taneczne.