Wycieczka do Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej

W dniu 5 grudnia uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Była to kontynuacja projektu, w jaki zaangażowała się społeczność naszego liceum, który miał na celu upamiętnienie i przybliżenie bohaterskich postaw Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej.

Uczniowie podczas lekcji muzealnej zapoznali się z  biogramami błogosławionej rodziny Ulmów i innych naszych rodaków, narażających się codziennie na prześladowania niemieckich okupantów za pomaganie i ukrywanie Żydów.  Uczestnicy wycieczki złożyli też kwiaty i zapalili znicze przy pomniku upamiętniającym bohaterską rodzinę z Markowej.  Cały wyjazd został sfinansowany z budżetu Instytutu Pamięci Narodowej, a uczniom towarzyszyli pracownicy Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Warszawie.