Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Uczniowie wnoszący sztandar szkoły

Tegoroczna uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 odbyła się 1 września o godz. 9.00 z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Klasy pierwsze spotkały się z Dyrekcją i wychowawcami na sali gimnastycznej. Pozostałe klasy, o różnych godzinach, spotkały się z wychowawcami w swoich salach.

Podczas oficjalnej uroczystości wprowadzono sztandar szkoły, odśpiewano hymn państwowy, po czym głos zabrała pani Dyrektor Bożena Kozak, która powitała serdecznie wszystkich uczniów klas pierwszych rozpoczynających naukę w naszej szkole i zachęciła ich, by śmiało korzystali z koleżeńskiej otwartości oraz życzliwości uczniów klas starszych, a także wsparcia nauczycieli i wychowawców na swojej nowej szkolnej drodze. Pani Dyrektor przypomniała również o 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej, przybliżyła sylwetkę patrona szkoły generała Jakuba Jasińskiego oraz przedstawiła liczne działania i osiągnięcia szkoły. Omówiła też zasady bezpieczeństwa obowiązujące na terenie szkoły opracowane na podstawie wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz m. st. Warszawy. Jak co roku, o oprawę artystyczną uroczystości zadbał pan dyrektor szkolnego teatru „Paradox” – Ryszard Jakubisiak oraz uczniowie klas drugich.