Gala Finałowa XII edycji Grochowskich Spotkań Teatralnych ,,na rogatkach”

28 maja bieżącego roku w naszym liceum odbyła się Gala Finałowa XII edycji Grochowskich Spotkań Teatralnych ,,na rogatkach”.

Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uroczystość była okazją do rozmów i refleksji nad stanem amatorskiego ruchu teatralnego w warszawskim środowisku młodzieżowym między Laureatami konkursu, zaproszonymi gośćmi oraz gospodarzami przeglądu.

Jury profesjonalne w składzie:

p. Artur Jasiński – dyrektor szkolnego Teatru Paradox,

p. Bożena Długoszek – nauczyciel LXXII Liceum Ogólnokształcące im. gen. Jakuba Jasińskiego,

p. Edyta Kulik – nauczyciel LXXII Liceum Ogólnokształcące im. gen. Jakuba Jasińskiego,

p. Joanna Łagód-Krzak – nauczyciel LXXII Liceum Ogólnokształcące im. gen. Jakuba Jasińskiego

przyznało:

Nagrodę Główną

dla Grupy Teatralnej ,, IIIOJOJOJ” działającej przy III Ogrodzie Jordanowskim za spektakl „Poeta Romantyczny” w reż. p. Roberta Samota

II miejsce

dla Grupy Teatralnej ,,Mydelniczka” działającej przy Szkole Podstawowej nr 312 za spektakl „Miłość jest jak w hip-hopie bounce” w reż. p. Magdaleny Dyniewicz

Wyróżnienie :

dla Grupy Teatralnej ,,Mali Artyści” działającej przy Szkole Podstawowej nr 357 za spektakl „Ciepłe i puchate” w reż. p. Anny Nikiciuk

Nagrody ufundowała Rada Rodziców przy LXXII Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Jakuba Jasińskiego, a wręczała je p. dyrektor Bożena Kozak oraz zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga Południe p. Bożena Przybyszewska. Mieliśmy okazję gościć również p. Aleksandrę Wilską – Naczelnik Wydziału Oświaty Dzielnicy Praga Południe oraz p. Wiolettę Pobochę – głównego specjalistę Wydziału Oświaty i Wychowania Dzielnicy Praga-Południe.

Podczas Gali uczniowie klas 1a, 2a, 2d i 3b mieli okazję obejrzeć zwycięski spektakl – monodram „Poeta Romantyczny” w wykonaniu Kamili Ordak z Grupy Teatralnej ,, IIIOJOJOJ” działającej przy III Ogrodzie Jordanowskim w reż. p. Roberta Samota oraz fragmenty „Snu nocy letniej” Szekspira w reżyserii p. Artura Jasińskiego, które zaprezentował Szkolny Teatr Paradox .

Serdecznie gratulujemy Laureatom XII edycji Grochowskich Spotkań Teatralnych ,,na rogatkach”, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaprezentowane spektakle. Jednocześnie zapraszamy do udziału w przyszłorocznej XIII edycji przeglądu.