Liceum Ogólnokształcące im. gen. Jakuba Jasińskiego ,,Złotą Szkołą NBP”

W dniu 7 czerwca 2024 roku w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie rozstrzygnięto IV edycję programu ,,Złote Szkoły NBP”. Wśród nagrodzonych znalazła się nasza szkoła.

Do rywalizacji stanęło 398 szkół  z całej Polski. Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej musiały wykonać następujące zadania: ,,Lekcje z ekonomią”, ,,Debatę szkolną”, ,,Warsztat uczniowski”. Temat przewodni  wszystkich zadań był następujący:  ,,Polski złoty w obiegu od 100 lat – NBP i jego funkcja emisyjna”. Potwierdzeniem uzyskania tytułu ,,Złota Szkoła NBP” jest certyfikat NBP przyznany szkole i członkom naszej  Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej w składzie:  Emilia Czarnowska, Jan Kropielnicki, Oliwier Łempicki, Miłosz Otoliński,  Zuzanna Świętek,  Patryk Wieremczuk z kl. 2d pod opieką merytoryczną  pani prof.  Sylwii Kantorskiej i pana prof.  Adriana Trzaski.

Tytuł ten motywuje nas do poszukiwania nowych innowacyjnych pomysłów, które zostaną wykorzystane w nowej edycji programu.