Klasa europejska

ZOBACZ KONIECZNIE – prezentacja o klasie

Doceniasz  rolę  języków obcych we współczesnym świecie? Chcesz mieć wpływ na to, co się dzieje wokół Ciebie?  Nie odstrasza Cię polityka? Widzisz swoją przyszłość w kontekście międzynarodowym? Klasa europejska jest dla Ciebie!

Do klasy o tym profilu zapraszamy młodzież, która w przyszłości chce realizować się naukowo w obszarze dyscyplin społecznych, humanistycznych czy prawniczych. Uczniowie tej klasy mogą rozwijać swoje zainteresowania uczestnicząc w konkursach i olimpiadach tematycznych związanych z profilem klasy, lekcjach muzealnych i projektach edukacyjnych.

Przedmioty realizowane według rozszerzonego programu: język angielski,wiedza o społeczeństwie, geografia Języki obce w klasie język angielski, język niemiecki, język hiszpański  

W tej klasie liczy się odwaga w poznawaniu świata oraz  kreatywność, które będziesz mógł rozwijać uczestnicząc w debatach oksfordzkich, wyjściach i wycieczkach. Projekty językowe pozwolą Ci na nawiązanie nowych kontaktów z rówieśnikami z wielu zakątków Europy. Proponujemy Ci także udział w zajęciach z zakresu wielokulturowości Europy.

Dalsze możliwości edukacyjne po ukończeniu klasy: studia na kierunkach: prawo, europeistyka, stosunki międzynarodowe, politologia, socjologia, turystyka, geografia i inne Przedmioty punktowane przy naborze: język polski, matematyka, język angielski, geografia

K

Skip to content